Adam sornek - zaproszenie do wspólnej drogi

coaching, mentoring, pomoc psychologiczna

Zapraszam Cię do poszukiwania siebie i swojej wewnętrznej zmiany z użyciem "81 Tajemnic". Zapraszam Cię do zmiany opowieści. Po prawej stronie przedstawiam metody i narzędzia, którymi się posługuję - których uczę innych oraz te, których uczę się aby móc je wykorzystywać w przyszłości dla innych. 

COACHING

Coachingu i mentoringu uczyłem się przede wszystkim w Instytucie Kognitywistyki Macieja Bennewicza, z którym miałem przyjemność wspólnie napisać książkę opisującą moją przemianę pt. "81 Tajemnic" (www.81tajemnic.pl). Pomagałem w edukacji nowych coachów, superwizowałem ich oraz egzaminowałem.

Coaching to metoda szybka i skuteczna, pozwala odnaleźć źródła osobistej mocy, rozwiązać nieomal każdy życiowy problem.

Nie ograniczam się w pracy do typowych narzędzi coachingowych. Zawsze staram się łączyć znane mi metody i dostosowywać model pracy (model ćwiczeniowy) do aktualnych potrzeb i sytuacji psychologicznej Klienta. Model pracy, którego nauczył mnie Maciej Bennewicz uwzględnia dorobek nauk kognitywnych oraz wszystkich wiodących nurtów psychologicznych (w tym metodę pracy z procesem Arnolda Mindella). 

Sesje prowadzę stacjonarnie oraz zdalnie (Zoom, Skype).

MENTORING

Mentoring przypomina trening umiejętności, jest dyrektywny, w przeciwieństwie do coachingu, gdzie klient sam podejmuje decyzję czy pracuje i jak chce pracować.

Wyobraź sobie trenera dowolnej dyscypliny sportowej, który wie, jak poprowadzić swój team do sukcesu - tak właśnie działa mentor. Uczy tego co umie, przekazuje wiedzę i doświadczenie, które ma. 

Ta metoda dobrze się sprawdza u ludzi, którzy mają gotowość, by dać siebie poprowadzić; są skłonni stać się na chwilę na powrót uczniem, co przecież nie dla każdego jest łatwe.

SNY

Fascynują mnie sny. W nich kryje się cała prawda na nasz temat, bez względu na to co wiodący paradygmat naukowy na ten temat sądzi.

Na początku trudno w to uwierzyć, trudno uświadomić sobie, że to co się dzieje we śnie, jest naszym żywym i wiernym lustrem. Sen się z nami nie patyczkuje - pokazuje jak jest. W nim są informacje na temat tego, z czym należy pracować i jak, gdzie jest nasz indywidualny rozwój, talenty, powinności, kompleksy...

Interpretuję sny na dwa sposoby - stosując te techniki, których nauczał Carl Gustav Jung oraz metody processworkowe (Arnold Mindell).

KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ

Jednym z kluczowych tematów na drodze rozwoju osobistego jest pełna integracją kobiecości i męskości w każdym z nas. To jakby drzwi do dalszego rozwoju każdego człowieka.

Każda kobieta posiada pierwiastek męski (tzw. animus), a mężczyzna kobiecy (tzw. anima). Zjednoczenie w sobie zarówno kobiety, jak i mężczyzny jest bramą dalszego rozwoju, sposobem na uwolnienie się od wielu infantylnych zachowań, regresywnych postaw, czy kompleksów. To ważny element na archetypowej drodze człowieka. 

WARSZTATY I GRUPY

W ramach Fundacji Ambicje.org prowadzę warsztaty i grupy rozwojowe. Wspierają mnie w tym moi przyjaciele - coachowie, mentorzy, terapeuci oraz inni eksperci różnych dziedzin rozwojowych. Grupy mają w tym sensie również wymiar terapeutyczny. Rozmawianie o tym co nas boli i prowadzi do cierpienia często od niego uwalnia.

Grupy i warsztaty skupione są aktualnie na następujących tematach:

- jak radzić sobie w czasach pandemii (grupa dla młodzieży oraz grupa dla dorosłych),

- jak przetrwać rozstanie i rozwód,

- jak radzić sobie z emocjami,

- jak wykorzystywać narzędzia coachingowe w pracy z ludźmi (tzw. narzędziownik).

Szczegóły znajdziejsz na stronie https://ambicje.org na którą serdecznie Cię zapraszam 🙂 

MEDYTACJE PROWADZONE

Uwielbiam prowadzić medytację. To, że pomagam komuś osiągnąć umysł medytacyjny, wprowadzić się w stan relaksu, odprężenia, akceptacji, wolności, nielgnięcia, sam w sobie jest dla mnie medytacją. W zasadzie prowadzę medytację i medytuję. Medytuję, prowadząc medytację.

Mogę dla Ciebie przygotować medytację adekwatną do Twoich potrzeb psychologicznych. Może dotyczyć "bycia tu i teraz", "realizacji konkretnego celu życiowego", "rzucenia nałogu" albo jeszcze czegoś innego...

Ustalę Twoją potrzebę, a następnie przygotuję narrację i właściwą oprawę dźwiękową. Sesja może być przeprowadzona online (Zoom) albo przekazana w formie nagrania audio, które możesz odsłuchiwać rano, zanim wyruszysz w Świat albo wieczorem, przed snem.  

ART COACHING I ARTE TERAPIA

Chyba nic - nam ludziom - nie daje nam tyle wolności i poczucia własnej wartości, co obcowanie z materią tworzenia. W twórczości jest siła i sposób na nasze uwolnienie od zmartwień. Z twórczości bierze się samorealizacja. 

Grupy rozwojowe w ramach Fundacji Ambicje.org:
- "Nieoszlifowane diamenty" (dzieci i młodzież) oraz
- "Zagubione perły" (dorośli)
odnajdują swoją moc właśnie przez sztukę, działalność artystyczną, tworzenie. 

Wyobraź sobie ludzi, którzy na powrót przypominają sobie o swoich porzuconych talentach i pasjach - grają, malują, śpiewają, tańczą, rzeźbią... To naprawdę wielka sprawa. 

PRAWNICY (TOGA BEZ WROGA)

Jak mało kto znam pracę prawnika - jego obowiązki, stresy, emocjonalne zapaści, drogi poszukiwania radości i odreagowania tego wszystkiego, co w tej ciężkiej pracy się dzieje. 

Sam ostatecznie zdecydowałem się tę profesję zostawić. Nie dla każdego jest to jednak rozwiązanie możliwe, czy dobre. Prowadziłem wraz ze wspólnikami dość dużą kancelarię. Wiem doskonale, co należy zrobić, by kancelaria sprawnie działała, a przede wszystkim, co zrobić, by jej głowa - właściciel - miał się dobrze i czuł się w tej pracy szczęśliwie, na luzie, spokojnie... 

CENNIK SESJI

Stawka obniżona za sesję

stawka obniżona, połowa ceny regularnej
PLN150
 • Jest to stawka obniżona, którą Fundacja Ambicje.org pobiera za sesję z moim udziałem. Jeśli nie możesz zapłacić stawki pełnej, zapłać stawkę obniżoną. Ta stawka również dotyczy:
 • Sesji coachingowej (60-90 min)
 • Sesji mentoringowej (60-90 min)
 • Sesji z analizą snu (60-90 min)
 • Medytacji prowadzonej online (do 60 min)
 • Przygotowania nagrania medytacji prowadzonej (czas medytacji 10-40 min w zależności od tematu)

Stawka zerowa

Fundacja Ambicje.org płaci
PLN0
 • Jest to stawka zerowa, co oznacza, że Fundacja Ambicje.org w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego zorganizuje dla Ciebie sesję bez opłat. Stawka dotyczy osób, które nie są w stanie zapłacić za sesję ani ceny podstawowej, ani ceny obniżonej. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji napisz do mnie. Stawka stosuje się do:
 • Sesji coachingowej (60-90 min)
 • Sesji mentoringowej (60-90 min)
 • Sesji z analizą snu (60-90 min)
 • Medytacji prowadzonej online (do 60 min)
 • Przygotowania nagrania medytacji prowadzonej (czas medytacji 10-40 min w zależności od tematu)

Przedstawione ceny są stawkami brutto. Usługi opisane na tej stronie świadczy Fundacja Ambicje.org (KRS 0000877751, Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS, NIP 9512512759, REGON 387927381). Forma rozliczenia faktura/rachunek w kwocie brutto - Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest podatnikiem podatku VAT. Wszystkie przychody z sesji słyżą finansowaniu projektów Fundacji i działalności Fundacji na zasadach opisanych w ustawie o Fundacjach oraz ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.